jsou všude

21. march 2017 at 13:16 | E. |  My thoughts
Dnešní svět.
Reklamy jsou všude.
Zjednodušeně zbytečný sračky který mi přerušujou každou chvíli ordinaci.

Dneska jsem seděla v autobuse a začala přemýšlet, o čem bych měla psát. Dnešní svět, opakovala jsem si, dnešní svět. A pak mě to trklo - rozhlédnout se okolo sebe. Musím se rozhlédnout okolo sebe. Samozřejmě, seděli tu lidé. Tišššší, sedící na svých místech, poslouchající písničky, hrající si na mobilu. Ale každý byl jiný. Takže ne, lidé to nebudou, řekla jsem si. Hledala jsem dál. Druhá věc, které jsem si všimla, byly reklamy.

KANDIDÁT
Skutečný příběh, který se nikdy nestal

Iphone S5765
ČAS NA NOVÝ?!

Proč, říkám si? Barvy bodaly do očí a slogan Čas na nový mi v uších zněl hlasem toho pitomého mužíčka od alzy. Ten už musí nenávidět všichni. Navíc, reklamy byly stejné na každých dveřích! Jednou by to nestačilo? Nebo nestačila by třeba hezky vyvedená adresa stránky s líbivým obrázkem? Nepotřebujeme podrobné informace o mobilu, stejně si to potom najdeme na stránce a porovnáme s ostatními. Teda, já bych to tak udělala. Spíš to tak dělám.

Ničení krajiny a plýtvání železa a papíru jen kvůli billboardům, které vás jen vyrušují od řízení. A vy celou dálnici potom přemýšlíte nad adresou která tam byla napsaná. Jasné barvy, na každém jiná, které jsou přímo sestavené tak, aby vás upozornily - v překladu, aby se vám vpálily do očí. Jela jsem autobusem a viděla jsem billboard snad na nějakou realitní kancelář. Různě široké modré a bílé pruhy (už jen to samo o sobě) a žlutý text. Vy si toho prostě VŠIMNETE. A vpálí se vám to do mysli.

Na náměstí sem otevřela oči, autobus zrovna zastavoval. Zastávka se vylidnila a já tak mohla vidět *ne, slon to bohužel nebyl* další reklamu. Já nevím, neměla by být tahle veřejná místa reprezentativní? Co vylepit zastávky a veřejná místa místo reklam malbami, hezkým graffiti, dobře napsaným sloupkem či uměleckou fotkou? *samozřejmě s mojí novou profilovkou na fejsbůku* Aby lidé viděli.. nás. Nás, Čechy. Tu půlku, čtvrtku a možná míň či víc, obyvatelstva, co tvoří. Aby viděli, že nejsme ztracení.

Samozřejmě vím, že je to bláhový sen, hloupá představa. Vandalové *jako třeba já, eh* by počmárali nádherné obrazy sprostými malůvkami a slovy, propíchali fotky, přesprejovali graffiti a roztrhali slova. Nedej nože, pokud by to byl slash (ač lehký). A samozřejmě udělali tykadýlka Brzobohatýmu nebo kdo to byl. Sorry jako.

Neměli by lidé obdivovat krásnou krajinu namísto "hezkého billboardu", kteréhož grafika je stejně převzatá od zahraniční pobočky? Neměli by si lidé koupit a číst The fault in our stars namísto kupování si stále novějších a rozbitelnějších telefonů či vyzkoušení další novinky-šamponu/řasenky/krému, ačkoli doma toho mají nejméně pět neotevřených kusů?

A další - reklamy v televizi. Chápu, máte nějaké sponzory, dávají vám peníze a vy jim přinášíte publicitu, ale! Je to opravdu nutné, mít reklamu hlasitěji než film? Je to normální? Ne normální jako běžné, jelikož běžné to opravdu je, ale normální jako.. nedokážu popsat ten význam, už se mi v té trvající normální - běžné terminologii ztratil. Vy víte, co myslím. Navíc, spočítali jste někdy, kolik trvá jedna přestávka během filmu? Já ne, ale chystám se na to. Dokonce i olympijský přenos ruší reklamy, ač je jich pomálu.

Říkám si, že by mohli pustit celý film/seriál/mě/whatever a celý ten kolotoč reklam až po něm, ale vím, že by to strádalo na efektivitě - lidi prostě přepnou/vypnou televizi, když se na ten a onen pořad dokoukají. Co vy a reklamy? Jste zastánci nové viagry nebo máte psychotické záchvaty pokaždé, kdy vám nabídnou novou půčku od air bank?


 


Comments

1 myred | Web | 21. march 2017 at 20:31 | React

Přesně! V poslední době je všude hrozně moc reklam a nejenom v televizi, ale jak na youtube a nebo když si chce člověk pustit film online. To je pak velký boj, než se prokliká přes kvantum nově otevřených oken, ve kterých jsou různé reklamy a nebo stránky pro 18+. Už je otravné. A když se člověk v televizi kouká na nějakej film, tak ne jen, že je prokládaný reklamama, ale i kolikrát se v průběhu filmu objeví reklama dole v rohu.

2 born-fit | Web | 22. march 2017 at 15:14 | React

ahoj, medzI affs ta beriem;) este dne ssi ta pridam

3 Kashiya | Web | 22. march 2017 at 17:10 | React

Raz sa mi podarilo spočítať ten čas na reklamy a bolo to asi šesť minút, čo je fakt hrozne veľa...:/

4 Monica. | Web | 24. march 2017 at 20:07 | React

Já bych ty billboardy všechny rozflákala a zrušila, eh. V létě jsem byla v Británii a panebože, tam je to taková krása! Billboardy jsou zakázané, právě aby neodváděly pozornost od řízení a já si najednou říkala, jak čistě a svěže to tam vypadá. Kéž by to někdy došlo i k nám, byla by to krása.

5 Lyilla | Web | 25. march 2017 at 8:15 | React

No co se dá čekat. Jsme v 21: století. Že?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama