🎭10 typů sousedů 🤙🏻

7. january 2017 at 19:37 | Trifle. |  My thoughts

Já bych do toho neměla
asi co kecat už jen z toho
důvodu, že mám sousedy
obě moje babičky ale co už.
Enjoy it.
Když si šťastnou náhodou pořídíte byt hned vedle bytu staršího páru, který nikdy nevychází, nikdy nedělá hluk a nikdy po vás nic nechce, je téměř jisté, že dříve nebo později tento pár zemře nebo se odstěhuje a místo něho se vedle vás nakvartýruje metalová kapela "Satanovo plémě", která bude zkoušet své singly do ranních hodin. Pokud máte pocit, že na sousedy vyzrajete tím, že si postavíte srub někde v lese na samotě, tak se vám může brzy vymstít. Dříve či později vedle vašeho srubu zaparkují kočovníci se svými karavany, budou opékat hlasitě buřty, chlastat a chodit k vám na záchod. A jakými dalšími sousedy vás dříve či později oblaží sama pekelná prozřetelnost?


1. Všetečná důchodkyně s hnusným jezevčíkem

Jeden z nejrozšířenějších typů sousedů. Důchodkyně, která tráví více času na chodbě než u sebe doma, tu hubu nezavře a má neustále potřebu se vybavovat s kýmkoliv, kdo kolem ní projde. Velmi ráda pozoruje dění venku z okna svého bytu, aby vám hned z první ruky poreferovala, v kolik přijeli popeláři. Jezevčík, který je pravděpodobně starší než samotná důchodkyně, sotva leze a několikrát denně jste vybízeni, ať si ten opelichaný salám pohladíte. Paní nikdy nezapomene zmínit, že se ho nemáte bát, jelikož nekouše. Vzhledem k tomu, že pes už několik dekád nemá žádné zuby, je toto upozornění zhola bezpředmětné.


2. Zmatená důchodkyně bez jezevčíka, která nikdy nic nemá

"Dobrý den, nemáte trochu másla?" "Dobrý den, nemáte vajíčka?" "Dobrý den, nemáte mouku?" A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Chudák paní, která má u sebe doma patrně pouze židličku a stůl (jednoho dne přijde s dotazem: "Dobrý den, nemáte stůl?") a která využívá vaší dobroty, časem začne lézt člověku na nervy. I když nemáte nic proti důchodcům, tak postupně vytušíte, že paní již není způsobilá bydlet sama a že by jí bylo lépe v domově důchodců. Obzvlášť, když u vás zazvoní ve tři ráno ve spodním prádle a s hrncem na hlavě, aby vám oznámila, že zastřelili císařpána a Turci jsou už na cestě.


3. Mladá rodina s uřvaným fakanem

"Ale chlapče. Nemůžeš tady jen tak pobíhat po chodbě, křičet a kopat lidem do dveří. Kde máš maminku?" "Vyliž si!" Mladý otec věčně v rachotě, aby vydělal na toho svého nevychovaného smrada, a mladá maminka věčně navátá, neboť jí mateřská dovolená zlomila, spolu s malým nevychovaným sígrem nevěstí nikdy nic dobrého. Z bytu se ozývá konstantní řev. Dítě pobíhá hlasitě samo po chodbě. Když kolem něho projdete, tak vás kopne. A pokud se pokusíte dítě umravnit plácnutím, ihned vás běží naprášit své ožralé matce, která pak vyhrožuje, že až vystřízliví a bude schopna najít telefon, zavolá na vás policii.

4. Zahořklý chlap ve středních letech, který je vždycky proti všemu


"Jestli do domu zavedete internet, tak přísahám, že to tady celý vyhodím do vzduchu. Mně je už všechno jedno!" Je to takový ten typ člověka, který na domovní schůzce bojkotuje úplně všechno. Pokud se hlasuje o výměně oken v celém baráku, je proti. Je to jedinec plný nenávisti. S nikým nevychází, do psů kope, děti fackuje a pořád si na něco stěžuje. Šíří kolem sebe strach a neustále se dušuje, že jednoho krásného dne ten barák zapálí.


5. Váš vrstevník, který nabyl mylného dojmu, že jste přátelé

Kdysi jste svému sousedovi pomohli přesunout ledničku, a on vás od té doby pořád s něčím otravuje. Protože jste v baráku jediní stejného věku, tak jste podle něho automaticky kamarádi. Zve vás na pivo, cpe se vám do bytu s tím, že se budete dívat na fotbal... a nějak se ho pořád nemůžete zbavit a už se ho taky nikdy nezbavíte. Že jste mu tenkrát tu ledničku neshodili na hlavu. To máte za tu svou dobrotu.

6. Mladý Arab

Ačkoliv jste se dušovali, že nejste rasisté ani xenofobové a nesnášíte předsudky, od té doby, co se vedle vás nastěhoval Arab, jste značně nervózní. Pořád si opakujete, že je to slušný člověk, ale v koutu duše přemítáte, kudy utečete, až začne na chodbě střílet ze samopalu.7. Sexuálně náruživý a hlasitý pár


Nejhorší je, když slyšíte od sousedů desetkrát za den hlasité sténání, a pak si uvědomíte, že vedle vlastně bydlí sama sousedka se psem.. Desetkrát denně slyšíte přes zeď hlasité vzdychání, až skleničky v poličce vibrují, a jelikož sám jste si naposledy štrejchnuli před půl rokem, cítíte nenávist a zlobu. Obzvlášť tehdy, když se náruživý pár skládá z důchodců. Svět je nespravedlivé místo.

8. Studenti

Je potřeba rozlišovat mezi studentkami a studenty. Studentky bývají většinou tiché, bezproblémové, hezky to u nich voní a kalit chodí většinou jinam. Ke studentům. Studenti, ačkoliv by se z vašeho pohledu měli zajímat o učivo, pořádají divoké párty, které končí nad ránem, a když jdete ráno do práce, všimnete si, že máte poblité dveře a 'někdo' se vydělal ve výtahu


9. Závistivý soused

"Koukni mámo, jakej maj hezkej trávník. Přines mi nůž, propícháme jim pneumatiky u auta, ksindlům." Člověk, který vám závidí úplně všechno. Na chodbě se na vás usmívá, ale jakmile zmizíte z dohledu, zlostně si odplivne. Po okolí o vás šíří pomluvy a pokaždé, když jste před barákem špatně zaparkovali, byl to on, kdo vás nechal odtáhnout. Soustavně vám rozbíjí žárovky ve světle před vaším vchodem, v noci vám zvoní na zvonek, a pak uteče, a pokud nejste doma, přebírá za vás poštu, kterou vám už nikdy nedá.

10. Sběratel

Člověk, který svůj byt plní nejrůznějšími krámy, které našel po venku, není úplně to, co byste si přáli, aby bydlelo hned vedle vás. Stupňující se zápach z bytu a občasné proběhnutí krysy či kuny přes chodbu k pohodě u "rodinného krbu" nijak nepřidají.


Nu, máte nějakého takového souseda?
Nebo máte úplně jiný druh?
Pochlubte se mi dolů do komentářů. ♥


 


Comments

1 Christine ✌ | Web | 7. january 2017 at 21:23 | React

Nedávno jsem se stěhovala a tak ne sousedi zajimali... Zatím můžu s klidem říct ze jsou fajn.. Postarší pan mi pomáhá vyhrabávat auto pod sněhem, mladší frajer mi zas dneska půjčoval startovací kabely, všichni slušně zdraví... Jen nás teda furt někdo pozoruje protože přicházejí zvláštní otázky typu: a slečno, nejezdily vy stě minulý týden jiným autem? A slečno, on tady za vámi byl včera kamarád?

Jinak ještě u rodičů, než sem se odstěhovala, sme měli přesnou 9. a 10. :D

2 M' | Web | 7. january 2017 at 21:46 | React

Tak já mám sousedy, kteří odpovídají té 3 a 4 :D

3 *Mushroom* | Web | 7. january 2017 at 22:02 | React

Naši sousedi jsou naštěstí úplně nekonfliktní a tiší. :)
Je pravda že nebydlím v bytě, tudíž to máme k sousedům o trochu dál a celkově ani ty zdi nejsou takové tenké jako právě v panelácích. Jen rodinka naproti přes silnici celé léto seká trávu.. nevím jak nebo proč, ale z jejich pozemku se každé a celé léto ozývá zvuk nápadně připomínající sekačku a po pár hodinách to už opravdu trochu začíná lést na nervy. Ale tak.. nic není dokonalé.. že. :D

4 xxx | Web | 8. january 2017 at 14:04 | React

Toto ma pobavilo, vystizne

5 Natálie | Web | 8. january 2017 at 17:46 | React

:D :D :D

6 Monica. | Web | 8. january 2017 at 18:31 | React

Já nebydlím v paneláku, takže mně se tyhle typy sousedů vesměs všechny vyhnuly, naštěstí :D Ale dokážu si to představit. My máme sousedy naprosto super, ale taky bydlí několik metrů přes zahradu, takže je moc nedokážu charakterizovat, neboť si žiju v tichém poklidu nijak nerušeném jakýmkoliv sousedem :D

A do affs tě moc ráda vezmu, ačkoliv pro mě affs už prakticky neexistují :D

7 Eliss | Web | 9. january 2017 at 9:31 | React

Tak nejhorší je asi závistivec a Arab :-D

8 | Web | 9. january 2017 at 19:43 | React

Musím uznat, že jsem se u tohohle článku dost nasmála :D Naštěstí v našem vchodě nebydlí žádný vyjmenovaný typ :D Teda,  teď už ne, před pár lety zemřel soused typu 4, byl fakt nepříjemný a zlý.

9 Natálie | Web | 9. january 2017 at 21:04 | React

:D :D :D zajimavé že já nikoho takového v okolí nemám :D a su za to ráda.. :)

10 Baryn | Web | 9. january 2017 at 21:05 | React

Všetečná důchodkyně mě dostala. :D Ta naše sice nemá jezevčíka, nýbrž "jorkšíra", ale taky nejradši furt vyzvídá,c o nového. A mác hudáka manžela, kterého furt komanduje. :D Naštětsí jiný typ z tvého článku jsem u nás nevypozorovala... máme tu takové tiché důchodcovské osazenstvo, štve mě z nich jen jeden dědula, který je tu asi předsedou,č i co, rpotože k němu švichni osttaní důchodci vzhlíží... a když jsem si sem chtěli nechat natáhnout kvalitní internet, důrazně nám to zakázal, protože máme novou střechu. :D No to je argumenty za všcheny prachy, fakt geniální, protože internet je známý ničitel střech. :D No tak tu máme pomalé cosi od O2, na čemž trpíme, ale zatím přežíváme. Díky, dědo. :D
Pamatuji si, že než jsem se přestěhovala, měli jsem zajímavější sousedy... třeba takovou ráznou hloupou blonďatou matku tří dětí, která každý měsíc měla jiného chlapa, lhala, kradla a naváděla k tomu i své fakany, kteří se mi pokusili ukrást kolo. Pak jsem tam měli haldu cikánů, Rumuny, kteří byli v pořádku až nato, že nenáviděli ty cikány ještě víc než my, a tak na ně úplně každý den volali policii. :D Já jsem je fakt nepochopila. Neřeknu, kdyby ti cikáni každý den něco kradli nebo ničili, ale ti Rumuni na ně prostě volali polici i zato, že jim brečelo dítě. :D Jako jo, ti cikáni žádná sláva nebyli, ale sakra je normální, že děti brečí. :D
A pak jsme tam měli nějakou nemsírně obézní Avon lady, která k nám každý měsíc hcodila a nutila nám své letáčky... vlastně si vynutila přátelství s mou mamkou, takže se pak nechávala zvát na kávičku... až se náhle odstěhovala, rptoože se zjhistilo, že má hrozné dluhy. :D Ach jo, sousedi.

Musím uznat, že mě tvůj článek odrovnal. A Arab na konci je skvělá tečka. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama