🎁 5 tipů (nejen) na vánoční dárky 🍭

15. december 2016 at 12:00 | Trifle. |  My thoughts

Za 9 dní jsou Vánoce a já stále
nemám dárky nakoupené. Fakt
bych měla zvednout prdel a jít
nakoupit nějaké šunty suprové
dárky pro mé suprové přátelé.Knížky

Pokud má příjemce dárku oblíbeného spisovatele (ideálně takového, který na podzim vydal novou knížku), máte vyhráno. Ale samozřejmě to není vždycky tak jednoduché. Naštěstí existují i další metody. Má oblíbenou knížku? Co takhle ji koupit v původním znění a dát tak s knihou i lekci cizího jazyka? Má oblíbený film? A nebyl náhodou natočen podle knižní předlohy? Sem s ní!

Jídlo a pití


Myslím, že gastrodárky se dost podceňují. My si je doma nadělujeme už pěknou řádku let a vždycky sklidí velký úspěch. V jídle dominují různé luxusní pochoutky - kvalitní sýry, klobásy nebo čokolády. Osvědčené taky je zaměřit se na nějakou obyčejnou dobrotu, kterou má obdarovaný rád. Dopřává si pravidelně oblíbenou čokoládovou tyčinku nebo nonstop cucá bonbony? Co mu takhle udělat zásoby na pár měsíců dopředu? Pití už je kapitola sama pro sebe - balení piva oblíbené značky, výborné víno z Moravy a nebo něco krapet silnějšího, když už za týden je Silvetr. Z nealkoholické nabídky se přímo nabízí poctivá káva nebo vyvoněný čaj. A dalo by se pokračovat..

Oblečení


Nákup oblečení může být poněkud riskantní, ale existuje jeden kousek, který je v(d)ěčný - tričko. Na rozdíl od šatů, kalhot a svetrů nemají trička hromady různých střihů, takže pro výběr správné velikosti zpravidla stačí mít člověka aspoň trochu v oku. Naprosto nejjednodušší je nákup triček s potisky, která potěší většinu mužů i mnoho žen. V takovém případě není moc o čem přemýšlet - oblíbený film, seriál, kniha, kapela, počítačová hra? Pokud alespoň něco z toho znáte a je to záležitost známá i pro širokou veřejnost, pravděpodobně najdete na internetu spoustu triček s daným motivem. A je to.


Kosmetika


Tak pro začátek - sprchové gely. Věc, kterou nejde nic zkazit a pro jejíž koupi nemusíte znát vkus ani oblíbenou značku obdarovaného. To je taky důvod, proč právě po nich sahají lidé, kteří mají obdarovat někoho, koho moc dobře neznají. Byť je to znouzectnost, není to vlastně špatná volba. Myjeme se koneckonců všichni. Nezavrhovala bych ani kosmetické balíčky, kterých je před Vánoci všude plno. Pokud znáte oblíbenou značku nebo výrobek toho, komu dárek kupujete, je takový balíček skvělou volbou, protože nejen že stojí méně, ale navíc hezky vypadá. Naopak pozor na nákup parfémů naslepo, v takovém případě se jen těžko strefíte do vkusu.

Jedinečná věc


Originální dárky bývají ty nejlepší. Při jejich výrobě máte v podstatě dvě možnosti - buď si nechat pomoct, nebo to zvládnout sami. Pro méně zručné se nabízejí stránky, kde vám udělají tričko, hrneček nebo polštář podle vašeho přání. Šálek s partnerskou fotkou už je poněkud ohraná záležitost, ale pokud předvedete alespoň trochu kreativity, dárek se určitě nemine účinkem. Navíc existují i zajímavější nabídky - čokoláda s vlastním obalem, komiks na míru, vlastnoručně namíchané müsli s názvem, který si sami vyberete, pexeso z vašich fotek nebo třeba káva namíchaná podle vaší chuti. Při výhradně vlastní tvorbě už nejsou žádné mantinely. Na tričko lze fixou na textil napsat nebo nakreslit opravdu cokoliv a vyjde vás to na pár korun. A dál? Kalendář s fotkami a vlastními popisky, šperk vyrobený z čehokoliv, autorský obraz, vychytávka do kuchyně,.. Tahle studnice se prostě nikdy nevyčerpá.No, fakt bych se měla teď
zvednou a ihned jít nakoupi
ty debilní dárky, boha.
A co vy? Máte nakoupíno
nebo poletíte 24. do penny aby
neřeklo? A máte vymyšlenej
nějakej luxus dárek?
Pochlubte se do komentářů.
 


Comments

1 neweresth | Web | 17. december 2016 at 10:39 | React

Čím jsem strší, spíš nevím, neřeším, co lidi potřebují, spíš, co chtějí, je to těžký, člověk si tejně pořídí, co chce. Knížky jsou asi nejlepší.

2 myred | Web | 18. december 2016 at 16:15 | React

Každý rok mám problém vybrat nějaké dárky, které se dané osobě budou líbit. :( Nedávno jsem s kamarádkou vyrazila na nákupy. Měla jsem už pár měsíců vyhlídnutou knihu, které jedné kamarádce koupím. Tak vejdu do toho obchodu nadšená, že ji vezmu a ona tam ta kniha už nebyla. :( Celou tu dobu jsem kolem ní chodila a plánovala, jak ji koupím k Vánocům a nakonec nic. :(

3 M' | Web | 18. december 2016 at 17:16 | React

Letos uz mam darky nakoupene s predstihem, takze jsem v klidu a mam vse zabalene. Ale je to rok od roku horsi vymyslet neco originalniho a pekneho. :)

4 fakynn | Email | Web | 19. december 2016 at 19:38 | React

Já myslím, že pokud někoho znám a chci mu dát dárek, tak vždy vím, co má rád a co by chtěl nebo potřeboval. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama