👻 Strach? Z čeho prosím tě.. ❌

22. november 2016 at 12:00 | Trifle. |  About me

Každý z nás má strach. Ať už si to připouštíme nebo ne.
Strach může mít kdokoliv a z čehokoliv. Jak z věcí abstraktních
tak konkrétních. Hmatatelných nebo jen myšlených. Pavouků,
něčeho nového, bolesti nebo strach ze strachu. Já osobně
mám strachů také několik, což považuji za normální.
A co vy? Myslíte si, že je to normální? Zajímavá otázka, že?
V tomhle žebříčku tomu jednoznačně kralují lidé. Nemám ráda cizí lidi a vlastně nemám ráda lidi obecně, nerada po nich něco chci a straním se všech kontaktů, které by mohly nastat. Já vim, že je to asi dost divný. Jako menší podskupina z lidí je i strach z lidské bytosti, jejich hranic a hlavně z jejich mstění. Lidi se strašně rádi mstěj a to prostě není dobrý. Nejsem ráda ve společnosti. A když už, tak jedině s lidmi, které dobře znám. Pokud se tam objeví člověk, kterého jsem viděla jen párkrát a neznáme se, tak jsem nervózní a není mi dobře. Tahle "nemoc" se u mě rozvinula v posledním roce. Nevím proč a ani z jakého důvodu. Vždy jsem byla veselá holka, která měla ráda společnost. Ale to se z neznámého důvodu změnilo. S tím souvisí i to, že nerada mluvím na veřejnosti. Mám totiž všechny druhy trémy najednou! Zrudnu, chce se mi zvracet, začnou se mi klepat ruce, nohy i hlas, obvykle začnu koktat a zapomenu, co jsem chtěla říct, v horším případě neřeknu nic, potom se mi začne klepat i pusa, nedokážu to popsat, jak to vypadá. Zkrátka když máte tik v oku (nevím, proč mě napadlo zrovna tohle), tak to stejné mám akorát v okolí pusy.


Nemám ráda hmyz, nebojím se ho sice nějak panicky, ale prostě mi strašně připomíná vetřelce a špatný alieny. A toho já se prostě bojím. Co na to říct.. nemají kosti, neteče z nich krev, mají moc nohou a až moc očí! Prostě brr.. Nejvíce ze všech nesnáším brouky a pavouky. Je to opravdu fóbie, pokaždé když mám v pokoji pavouka, i když jen toho záchodového, neskutečně se ho bojím a myslím si jak mě nechce v noci sníst, ale ten nejhorší pocit je, že víte, že je bad psacím stolem a když se podíváte za 20 minut, tak tam najednou není. Jako malá jsem měla palandu a spala jsem dole a zezhora jednou vylezl pavouk, od té doby jsem si myslela, že za tou postelí žijí a bála jsem se spát na zádech.

Dále je to létající hmyz (vozy, včely, sršni..) No prostě neskutečná panika, kdykoliv kolem mě jeden z těch neřádů poletuje.

Bojím se budoucnosti. Bojím se toho, co bude. Nejhorší na tom je, že vlastně ani nevím co. Za rok a půl mi skončí jedna moje etapa života - základní škola. A půjdu na střední. Kde absolutně nevím, co mě čeká. Nevím, co budu mít za učitele, jaký budu mít kolektiv a jestli mě mezi sebe vezmou. Protože jak jsem psala nahoře, nerada se seznamuju, protože to neumím. Mám strach, že na toho člověka udělám nějaký špatný dojem a hned mě odsoudí, proto se před lidma které neznám chovám úplně jinak než před blízkýma.

Lidská hloupost. Ta je bohužel všude. A asi tomu nikdo nedovede zabránit.


Vždycky jsem měla spoustu panenek, ale nikdy ne porcelánovou panenku, kterých jsem se neskutečně bála a do teď bojím. Dokonce jsem se před cca třemi lety začala bát i těch obyčejných. A taky jsem všechny co jsem měla vyházela, a že jich bylo. Mám pocit, že mě všude sledují a vypadají trochu jakoby měly nějaké psychopatické sklony. Ty jejich neustále divné úsměvy a výrazně namalované oči mi prostě nahánějí strach.


Taky se bojím klaunů. Nesnesu je, ty jejich pomalované obličeje, červené nosy a děsivý úsměv. Ano, měli by spíše působit vtipně a bavit lidi a většinou to tak i je. Já ale v tom případě nejsem člověk. Nevím proč se jich bojím, těžko říct ale mám z nich prostě strašnej vítr.

Když jsem hledala nějaké gify, byla jsem totálně připosraná.


Nevím jestli je to úplně normální ale bojím se tiskáren. Prostě magor. Dáš do toho bílej papír a z toho ti vyjede zkomolenina barev. A ty zvuky? Hrůza. Jednou v noci se mi sama zapla tiskárna a ta věc letěla ihned z pokoje. Prostě panikařím když je to na blízku.

Mám strašnej strach z kombajnů. Viděli jste někdo pohádku Auta? Jak tam je Blesk McQueen? Jak tam honí Bleska a Buráka ten kombajn. Tak právě proto. Sice hospodařím s trakotarama, těžkýma zvířatama a bohužel si někdy sednu za volant kombajnu ale tyhle stroje mi fakt nahání husí kůži.


Ale třeba krve nebo tak se nebojím. Skoro to až vyhledávám. Miluju psychopatii, nebo jak to nazvat.

 


Comments

1 Yxesr | 22. november 2016 at 16:21 | React

Já zatím všechny věci kterých se bojím neznám,ale co vím určitě jsou:pavouci,výšky a v poslední době klauni.Ale asi nejvíc pavouků..

2 stella | 22. november 2016 at 19:03 | React

Já ani nějak nevím... Asi si myslíš, že to hraju nebo tak něco, ale já vážně nevím, že bych se něčeho bála...
Vždycky, když jsem se dívala na HP a vězeň z Azkabanu a byla tam ta hodina OpČm, kde měli bubáka, tak jsem přemýšlela, co by se mi tam objevilo... A vážně nějak nevím.

3 Terynka | Web | 22. november 2016 at 20:22 | React

Lidé jsou největší zlo. Souhlasím s tebou. Akorát jsi tedy asi a moc stydlivá vid? :-)
Viděla jsi někdy Hobita? Tam byli teprve nechutní pavouci, kteří opravdu byli příšerní! :D Sršně to je opravdu zlo! :D A jinak by mě zajímalo, kolik ti je, když jsi ještě na základní škole? Vždy máš skvělej pravopis, tipla bych tě navíc :-)
Jinak jsem úplně nepochopila, proč se bojíš tiskáren, ale každej je nějakej :-D

4 Mia Rewlay | Email | Web | 22. november 2016 at 22:29 | React

Mám svoje chvilky, když potřebuji být sama, tak musím odejít co nejdále od lidí jinak začnu křičet nebo v lepším případě brečet...
Budoucnost, tak to je pro mě velmi těžké téma, protože jediný, co o tom vím, je, že se to může jakkoli zvrtnout. Popravdě nemám ráda, když nemám vșe naplánované do posledního puntíku...
Někdy je i strach z tiskáren normální.. když se najednou zapne v noci a začne se přeprogramovávat -acobůhvíještě-, tak je to jak z hororu...

5 Trifle. | Web | 23. november 2016 at 15:43 | React

[1]: To jsou takové typické věci. :)

[2]: Tak to ti silně závidím že se ničeho nebojíš. :D:)

[3]: Ano viděla a byli brutální. :D
Je mi od října už sladkých čtrnáct. :)
No, asi sama taky nevím. :D

[4]: Souhlasím s tebou. Taky si všechno plánuju a když to nevychází, jsem z toho taková nervózní.

6 *Mushroom* | Web | 23. november 2016 at 18:09 | React

Tak ty máš opravdu zvláštní strachy. I když.. abych řekla pravdu tak s lidmi a seznamováním mám taky poměrně problém. Naštěstí začlenění na střední se mi poměrně podařilo (snad..) ale jinak to chápu. Já se sice nerozklepu, nezrudnu ani nezakoktám.. ale nikdy nevím o čem si s novými lidmi povídat a ani co si k nim smím dovolit. Je to hrozně zvláštní pocit..
A jinak se bojím výšek (docela často slýchám věci jako "vždyť jezdíš na koni.. nemůžeš se bát výšek" ale to sakra není to samé!!) .. no a tím vlastně mé strachy asi končí. Já jsem vcelku odvážná osoba. :)

7 myred | Web | 24. november 2016 at 23:34 | React

Přesně! Já jsem v pohodě ve skupince lidí, které dobře znám. Jsem i ukecaná. Ale ve třídě a nebo prostě s lidmi, které dobře neznám, tak to nejsem. Dělá mi docela strach s někým takhle promluvit nebo tak a když ve škole není moje spolubydlící (kamarádka), tak jsem z toho dost nesvá a musím mluvit i s jinými lidmi. :( Mám při tom tak divné pocity a je mi jasné, že ze mě lidi cítí to, že jsem odtažitá. Ale taková jsem na základce nebyla. Začalo to až na střední. :( Z pavouků také nemám moc dobrý pocit a nebo z hodně velikých brouků! Když jsem končila základku tak jsem si nedokázala představit, že půjdu na střední. Ale jsem tam jsem už ve třetím ročníku! Hlavní podle mě je, aby člověk udělal dojem hned na začátku. I když...s mojí spolubydlící jsme se moc nemusely a pak nás svedla dohromady jedna prostá písnička a teď jsme jak dvojčata. :D

8 Paige Douglas | Web | 25. november 2016 at 19:07 | React

Všetci máme z niečo strach... je to prirodzené. Ja mám strach z budúcnosti, tmy (no nie tak tmy, ale toho, že na mňa vyskočí nejaký bubák :D) a ľudí.. nie je to strach, ale som skôr introvert, medzi cudzími ľuďmi sa necítim dobre.. ale keď som s priateľmi, som úplný extrovert :D

9 crazyjull | Web | 26. november 2016 at 11:22 | React

To s těmi lidmi naprosto chápu. Já mám problémy komunikovat už hodně dlouho. Za poslední rok se mi ještě rozvinul přímo nenávist k některým typům lidí (učitelé, protivní lidé v mhd atd.).
Lidská hloupost...k tomu ani snad není co dodat. :D
Já hmyz absolutně nenávidím, hlavně z vos a včel mám úplně příšerný strach. A z oprávněných důvodů. :D
Mně klauni ani panenky nevadí, ačkoliv když jsem se například dívala na horor Annabelle tak jsem nemohla pochopit, proč někdo něco takového sbírá. Já bych se k takové panence nepřiblížila ani na sto metrů. :D

10 b. | Web | 27. november 2016 at 14:37 | React

taky mám něco jako sociální fobii, jenže v mým věku už je to trochu problém :D jinak se bojím asi duchů a úchylů v parku.

11 AUnedaysadaDaw | Email | Web | 25. august 2017 at 21:25 | React

This condition is quite restricted to the reproductive system and can have several causes for example a results of injury or abnormal blood flow inside the testicles.  Thus, when the muscles inside penile area are relaxed, more blood will type in the penis and an erection will occur.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama