💦 Book #1 📚

27. november 2016 at 12:00 | Trifle.

Kdo si taky rád dělá topinky na octě?
Huh, jasně. Zas jenom já.Originální název: Le Collier rouge
Autor: Jean-Christophe Rufin
Vydavatelství: Garamond
Popis: vázaná, 136 stran
Rok vydání: 2015
První věta: Byla jedna hodina odpoledne, město se dusilo vedrem a vytí toho psa bylo nesnesitelné.

Obsah knihy:
V malém městě v kraji Berry se v horkém létě roku 1919 protnou příběhy uvězněného válečného hrdiny, vojenského soudce a ženy, příliš vzdělané na to, aby byla prostou venkovankou. Klíčem k neobvyklému případu, kteý vojenský soudce přijel vyřešit do pustých kasáren, se stane vojenský pes Vilém, který prožil všechny strasti první světové války. Na pozadé všudypřítomného, netuchajícího a zoufalého Vilémova štěkotu na dvoře kasáren se odehrává napínavé drama věrnosti a oddanosti, které pojí šlověka se zvířetem.

Můj názor:
Upřímně řečeno jsem od knihy očekávala víc, sice to není nejhorší co jsem četla ale.. to ale tam necháme. Má to jenom 136 stran a to se mi nečte moc nejlíp. Vždy kniha začne být napínavá kolem dvousté stránky ale tady to hned zkončilo. Dávám tři hvězdičky z pěti.Originální název: The Weirdstone of Brisingamen
Autor: Alan Garner
Vydavatelství: Albatros
Popis: vázaná, 236 stran
Rok vydání: 2008
První věta: Za svítání jednoho klidného říjnového dne před dávnou dobou jel přes kopec, který se tyčí nad Alderley, jistý statkář z Mobberley na trh do Macclesfieldu.

Obsah knihy:
Klasika anglické fantasy se konečně dostává do rukou i českým čtenářům. Se Susan a Colinem se dostaneme do příběhu, který zlověstně povstává ze starobylých mýtu a legend. Temné bytosti zla získávají čarovný kámen Brisigamenu a je jen otázkou času, kdy se jim podaří ovládnout čarovnou moc v něm ukrytou a zničit navěky dobro. Budou Colin a Susan ochotni bojovat za záchranu dobra, nebo raději zapomenou, že se setkali se světem trpaslíků, elfů a čarodějů?

Můj názor:
Knížka mě bavila, taková fantas magory. Ti, co mají dobrou fantazii vřele doporučuji. Sice jsem se moc nenasmála, bylo to spíš takový hodně pokerface ale nevadí mi to. Je to napsaný takovým letmým stylem. Jenom mi tam dělali problém ty cizí slova, pokaždý jsem je četla jinak ale to podle mě není až takovej problém. Dávám čtyry hvězdičky z pěti.Originální název: Dvakrát dospělá
Autor: Lenka Lanczová
Vydavatelství: Víkend
Popis: vázaná, 352 stran
Rok vydání: 2013
První věta: Sněžení během několika málo kilometrů mezi mou rodnou vískou (doslova rodnou, patřím totiž mezi menšinu, která se poprvé nenadechla v porodnici, nýbrž v manželské posteli rodičů, kdy moje drahá matka usoudila, že s rozením svého druhého potomka nebude dělat žádné cavyky a vypudila mě z teplé a pohodlné dělohy do drsného studeného světa pouhých třicet minut po začátku kontrakcí za babiččina chlácholivého ujišťování, že volat sanitku by bylo předčasné) a nedalekým městem nabere na síle.

Obsah knihy:

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především "prořízlé" puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet - a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!

Můj názor:

Nejlepší na konec. Kniha se mi velmi líbila, taková.. podle mě vhodná pro 13+ teenagerky. Je to napsaný velmi zábavným stylem. Chvilkama trošku prasečinky ale to bych nebyla já. Jsem překvapená že je to od české spisovatelky a mě se to dost líbilo. Byla jsem nadšená ze čtení. Vždycky jsem se těšila na znovu otevření knihy, proto dávám pět hvězdiček z pěti. Nemám tomu co vytknout.
 


Comments

1 Terynka | Web | 28. november 2016 at 10:02 | React

Tak knihu neznám ani jednu, ale podle tvé recenze se mi kniha dvakrát dospělá zamlouvá nejvíce! :-)

2 Susane S. | Web | 28. november 2016 at 18:28 | React

Taky neznám ani jednu, ale všechny mi přijdou víc než zajímavé :)

3 *Mushroom* | Web | 28. november 2016 at 19:19 | React

Žádnou z nich neznám, ale ta první se mi docela líbí. Zní to zajímavě (i když jsi tomu dala nejméně hvězdiček). Ta druhá mi nic neříká, fantasy není moje "parketa".. no a ta poslední je na mě asi až moc "dětská" (?). Nevím jak jinak to říct.. před pár lety bych si jí možná přečetla. Dneska už jsem spíš na ta temnější témata :)

4 Trifle. | Web | 30. november 2016 at 15:16 | React

[1]: [2]: Určitě doporučuji. :)

[3]: No, je to pro mě moc. Mmm, nevím jak to říct. Prostě hodně let dozadu. :)
Jo, ona píše pro ty teenky. :)

5 Kashiya | Email | Web | 30. november 2016 at 15:42 | React

Nepoznám žiadnu z nich, no tá druhá vyzerá celkom dobre, takže možno niekedy :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama